Yeşil Okul Projesi için start verildi. İstanbul ‘da 25 okulda 2011-2012 yılı boyunca devam edecek...


Yeşil Okul Projesi  için start verildi. İstanbul `da 25 okulda 2011-2012 yılı boyunca devam edecek...

İstanbulda bir sosyal sorumluluk projesi olarak öğrencilere geri dönüşüm bilincini erken yaşlarda kazandırmayı ve bunu bir alışkanlığa dönüşmesi ile evlerinde de aynı alışkanlığı velilerine empoze ederek sistemin entegre bir biçimde uygulanmasını hedefleyen Yeşil okul Projesi, bu sene de 25 okulda devam edecek.

Türkiye`de ilk defa Beykoz`daki okullarda uygulanmış olan Yeşil Okul Projesi, özellikle ilköğretim okullarında atık yönetim sistemine örnek olacak bir projedir. Projenin temel hedefi, okullarda oluşan atıkların kaynağında azaltılması ve bu atıkların geri kazanılmasını sağlayan çevre ile uyumlu teknolojilerin kullanılmasıdır. 

Yeşil okul projesi ile öğrenciler okulda ve yaşadıkları bölgelerde çevre kirliliğinin önlenmesinde ve oluşan her türlü çevre sorunun ortadan kaldırılmasında düşünen, sorgulayan ve hesap soran, aynı zamanda çevrenin iyileştirilmesi için fiilen çaba sarf eden bir yapı içine girmişlerdir. Bu projede ayrı toplama ve geri kazanım sisteminin sürdürülebilir bir çalışma olması için velilerin katılımının sürekliliğini sağlamak esas alınmıştır.

Yön Temizlik Peyzaj İnş. San. Ve Tic. A.Ş. © 2011 Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım